Bearings GYE17-KRR-B
Inner diameter:: 17 mm
Outer diameter: 40 mm
Weight:: 0.09 kg
Outer diameter: 40 mm
Weight:: 0.09 kg
Technical specifications
Designation: GYE17-KRR-B
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 17 mm
Outside diameter (D): 40 mm
Outer cage width (C): 12 mm
Size (L): 27.4 mm