Bearings PSHEY40-XL-N
Inner diameter:: 40 mm
Weight:: 1.730 kg
Weight:: 1.730 kg
Technical specifications
Designation: PSHEY40-XL-N
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 40 mm
Size (L): 116 mm
Size (d3): 49.2 mm
Size (A): 48 mm
Size (H2): 3.898 mm
Size (K): 99 mm
Size (S): M12 mm
Size (B1): 29.000 mm
Size (J): 1.555 mm