Bearings PSHEY35-N
Inner diameter:: 35 mm
Weight:: 1.530 kg
Weight:: 1.530 kg
Technical specifications
Designation: PSHEY35-N
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 35 mm
Size (L): 103 mm
Size (d3): 47.6 mm
Size (A): 45 mm
Size (H2): 3.661 mm
Size (K): 93 mm
Size (S): M 10 mm
Size (B1): 25.500 mm
Size (J): 1.378 mm
Loading capacity dynamic (C): 25500
Loading capacity dynamic (C0): 15300
BB86 ( ВВ 86 ) Le= 2253 мм