Bearings RSHE50-XL-N
Inner diameter:: 50 mm
Weight:: 3.020 kg
Weight:: 3.020 kg
Technical specifications
Designation: RSHE50-XL-N
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 50 mm
Size (L): 135 mm
Size (d3): 57.2 mm
Size (A): 54 mm
Size (H2): 115 mm
Size (K): M 16 mm
Size (S): 38.100 mm
Size (B1): 62.700 mm
Size (J): 101.6 mm