Bearings RSHE30-XL-N
Inner diameter:: 30 mm
Weight:: 1.120 kg
Weight:: 1.120 kg
Technical specifications
Designation: RSHE30-XL-N
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 30 mm
Size (L): 98 mm
Size (d3): 42.9 mm
Size (A): 40 mm
Size (H2): 82 mm
Size (K): M 10 mm
Size (S): 21.000 mm
Size (B1): 48.400 mm
Size (J): 76.2 mm