Bearings RSHE25-XL-N
Inner diameter:: 25 mm
Weight:: 0.660 kg
Weight:: 0.660 kg
Technical specifications
Designation: RSHE25-XL-N
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 25 mm
Size (L): 70 mm
Size (d3): 36.5 mm
Size (A): 36 mm
Size (H2): 70 mm
Size (K): M 10 mm
Size (S): 26.900 mm
Size (B1): 44.400 mm
Size (J): 50.8 mm