Bearings RSHE20-XL-N
Inner diameter:: 20 mm
Weight:: 0.550 kg
Weight:: 0.550 kg
Technical specifications
Designation: RSHE20-XL-N
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 20 mm
Size (L): 65 mm
Size (d3): 33.3 mm
Size (A): 32 mm
Size (H2): 64 mm
Size (K): M 8 mm
Size (S): 26.600 mm
Size (B1): 43.700 mm
Size (J): 50.8 mm