Bearings GLE70-KRR-B
Inner diameter:: 70 mm
Outer diameter: 125 mm
Weight:: 2.25 kg
Outer diameter: 125 mm
Weight:: 2.25 kg
Technical specifications
Designation: GLE70-KRR-B
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 70 mm
Outside diameter (D): 125 mm
Outer cage width (C): 28 mm
Size (O): 41.2 mm
Size (L): 68.2 mm