Bearings RALE25-NPP-B
Inner diameter:: 25 mm
Outer diameter: 47 mm
Weight:: 0.12 kg
Outer diameter: 47 mm
Weight:: 0.12 kg
Technical specifications
Designation: RALE25-NPP-B
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 25 mm
Outside diameter (D): 47 mm
Outer cage width (C): 12 mm
Size (O): 19.4 mm
Size (L): 25.4 mm
Loading capacity dynamic (C): 10100
Loading capacity dynamic (C0): 5900
BB86 ( ВВ 86 ) Le= 2253 мм