Bearings GAY35-NPP-B
Inner diameter:: 35 mm
Outer diameter: 72 mm
Weight:: 0.39 kg
Outer diameter: 72 mm
Weight:: 0.39 kg
Technical specifications
Designation: GAY35-NPP-B
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 35 mm
Outside diameter (D): 72 mm
Outer cage width (C): 19 mm
Size (L): 35 mm