Bearings GAY17-NPP-B
Inner diameter:: 17 mm
Outer diameter: 40 mm
Weight:: 0.08 kg
Outer diameter: 40 mm
Weight:: 0.08 kg
Technical specifications
Designation: GAY17-NPP-B
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 17 mm
Outside diameter (D): 40 mm
Outer cage width (C): 12 mm
Size (L): 22 mm