Bearings RAE12-NPP-B
Inner diameter:: 12 mm
Outer diameter: 40 mm
Weight:: 0.12 kg
Outer diameter: 40 mm
Weight:: 0.12 kg
Technical specifications
Designation: RAE12-NPP-B
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 12 mm
Outside diameter (D): 40 mm
Outer cage width (C): 12 mm
Size (L): 28.6 mm