Bearings RAE-50-NPP-FA106
Inner diameter:: 50 mm
Outer diameter: 90 mm
The size of the width: 43.7 mm
Weight:: 0.77 kg
Outer diameter: 90 mm
The size of the width: 43.7 mm
Weight:: 0.77 kg
Technical specifications
Designation: RAE-50-NPP-FA106
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 50 mm
Inner diameter (F): 22 mm
Outside diameter (D): 90 mm
Width (B): 43.7 mm