Bearings AXK150190
Inner diameter:: 150 mm
Outer diameter: 190 mm
The size of the width: 5 mm
Weight:: 0.232 kg
Outer diameter: 190 mm
The size of the width: 5 mm
Weight:: 0.232 kg
Technical specifications
Designation: AXK150190
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 150 mm
Outside diameter (D): 190 mm
Width (B): 5 mm
Size (d1): 156 mm
Size (B): 187 mm
Limiting speed (rpm): 1700
Loading capacity dynamic (C): 143
Loading capacity dynamic (C0): 960
AT20 DD
Manufacturer: ContiTech AG
ПОДШИПНИК ШАРИКОВЫЙ РАДИАЛЬНО-УПОРНЫЙ 3810-B-2RSR-TVH
Manufacturer: FAG
Sizes: 50x65x12 (mm)
13x1422 A 56