Bearings KRV52-PP-A
Inner diameter:: 20 mm
Outer diameter: 52 mm
Weight:: 0.465 kg
Outer diameter: 52 mm
Weight:: 0.465 kg
Technical specifications
Designation: KRV52-PP-A
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 20 mm
Outside diameter (D): 52 mm
Outer cage width (C): 24 mm