Bearings KR90-X-PP-A
Inner diameter:: 30 mm
Outer diameter: 90 mm
Weight:: 1.97 kg
Outer diameter: 90 mm
Weight:: 1.97 kg
Technical specifications
Designation: KR90-X-PP-A
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 30 mm
Outside diameter (D): 90 mm
Outer cage width (C): 35 mm