Bearings NUTR50110-A
Inner diameter:: 50 mm
Outer diameter: 110 mm
The size of the width: 32 mm
Weight:: 1.69 kg
Outer diameter: 110 mm
The size of the width: 32 mm
Weight:: 1.69 kg
Technical specifications
Designation: NUTR50110-A
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter (d): 50 mm
Outside diameter (D): 110 mm
Width (B): 32 mm
Outer cage width (C): 30 mm