Bearing LS140180
Inner diameter:: 140 mm
Outer diameter: 180 mm
The size of the width: 9.5 mm
Weight:: 0.749 kg
Outer diameter: 180 mm
The size of the width: 9.5 mm
Weight:: 0.749 kg
Technical specifications
Designation: LS140180
Producer: INA
Technical data from the manufacturers catalog :
Inner diameter: 140 mm
External diameter: 180 mm
Width (B): 9.5 mm
BB86 ( ВВ 86 ) Le= 2253 мм