Bearing AXK100135
Inner diameter:: 100 mm
Outer diameter: 135 mm
The size of the width: 4 mm
Weight:: 104 kg
Outer diameter: 135 mm
The size of the width: 4 mm
Weight:: 104 kg
Technical specifications
Designation : AXK100135
Dimensions, mm : 100x135x4
Producer : ETERNO
Technical data from the manufacturers catalog :
Dynamic load rating (C) - 90500 kN
Static load rating (C0) - 559500 kN
Grease lubrication speed - 2000 rev/min
BB86 ( ВВ 86 ) Le= 2253 мм